Vítejte můžete se přihlásit nebo registrovat.

Novinky

Světový den zdraví na téma "Mluvme o depresi"

 

Linka důvěry SOS v rámci projektu Zdravé město Mladá Boleslav se připojuje ve formě osvětových programů do celosvětové kampaně, kterou vyhlašuje Světová zdravotncká organizace k výročí svého vzniku - 7.4.1948.  Kampaň na téma "Mluvme o depresi" probíhá po celý rok.

O problémech s depresemi velmi otevřeně dokázal hovořit na osvětové akci našeho pracoviště známý herec Marek Vašut.

 

                 

 

                 

 

Den otevřených dveří

Linka důvěry SOS za podpory Magistrátu Statutárního města Mladá Boleslav pořáda 28.11.2014 v době od 14. do 17. hodin Den otevřených dveří - prostory Centra 83 Václavkova 950. Dále pak od 17.15 hod. besedu se známým pražským gynekologem MUDr. Michalem Uhlířem.

 

Ku příležitosti 20. výročí založení našeho pracoviště

chceme poděkovat za finanční a další podporu zástupcům MPSV, KÚ Středočeského kraje, Magistrátu Statutárního města Mladá Boleslav, Nadačního fondu "Šance pro děti", zdravotních pojišťoven - zvláště ZPŠ, VaK, Ford Bospor, ŠNAJDR Stavby Mělník, s.r.o. a dalším, Dále spolupracujícím organizacím, dobrovolníkům, médiím a všem, kteří nám poskytli jakoukoliv pomoc a podporu.

 

Světový den bez tabáku 2014

V roce 1987 přijaly členské státy Světové zdravotnické organizace 31. květen za den, který připomíná rizika, jež sebou nese kouření. Jejich cílem bylo snížit 5,4 milionu mrtvých ročně, jež celosvětově umírají v důsledku používání tabáku. V rámci projektu Zdravé město upozorňuje na tento den dlouhodobě Linka důvěry SOS, která ve spolupráci se 4. základní školou uspořádala ve vestibulu parkovacího domu na Staroměstském náměstí drobnou výstavku.

 

Celosvětová kampaň Den Země 2014

Život v Kladudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi na 2 týdny zdobí výstavka obrázků na téma životní prostředí v našem městě, které ovlivňuje tělesné a duševní zdraví lidí. Výstavu pořádá Kladudiánova nemocnice ve spolupráci s Linkou důvěry SOS a 4. ZŠ Mladá Boleslav u příležitosti Dne Země, který každoročně připadá na 22. duben. Expozice je k vidění až do 5. května v nemocniční kavárně v komunikační chodbě a to ve všední dny od osmé do šestnácté hodiny.

Týdny pro duševní zdraví 2013

Linka důvěry SOS ve spolupráci s Magistrátem města Mladá Boleslav - Zdravé město pořádá 9.10.2013 od 16:00 hod. ve Vzdělávacím centru Na Karmeli v rámci kampaně Dnů zdraví a Týdnů pro duševní zdraví osvětovou a relaxační akci s názvem "Jednou jsi dole - jednou nahoře". Na programu jsou: 1. Ukázky sebepoznávacích programů a možnosti zapojení se 2. Ukázky z psychoterapeutické práce - příběhy lidí, kteří překonávají životní krizi 3. Odreagování negativních emocí - boxovací pytel, panák 4. Doprovodný program pro děti a dospělé 5. Přednáška o zdravotním stavu obyvatel našeho regionu. Akci podpoří hokejista Petr Nedvěd. Vstup je zdarma.

letak_A5_akce_Linka_duvery_FINAL_definitiv_kvalita_2.pdf (1662400)

Fórum Zdravého města 2013

Linka důvěry SOS se také letos zúčastnila Fóra Zdravého města ve Vzdělávacím centru Na Karmeli, kde se zapojila do hlasování o Desateru problémech v Mladé Boleslavi. LD SOS navrhovala největší problémy města v psychosociální oblasti. Hlasovat o výsledném Desateru problémů může každý - prostřednictvím webových stránek Zdravého města.

Jazzové jaro 2013

Hudební skupina Original swing band, která spolupracuje s Linkou důvěry SOS, vystoupí v rámci Jazzového jara 2013 v Domě kultury - 21.3. 2013 od 19. hodin.

Linka důvěry SOS v rámci Dnů zdraví - "Týdnů pro duševní zdraví" pořádá osvětovou a relaxační akci

Tato akce, kterou LD SOS pořádá ve spolupráci s Magistrátem města Mladá Boleslav - Zdravé město se uskuteční 4.10.2012 od 16 - 18 hod. ve Vzdělávacím centru Na Karmeli a jmenuje se "Jednou jsi dole - jednou nahoře".

Linka důvěry SOS se opět zúčastnila akce Zeměfest v rámci světové kampaně Dny země

Každý čtvrtek ve 20. hod. - Rádio Jizera (105,7 FM) - příběhy klientů našeho zařízení.

 

Linka důvěry SOS se i letos zapojila do kampaně Týden Země

Linka důvěry SOS se každoročně zapojuje v rámci projektu Zdravé město do celosvětových kampaní v podobě osvětových a informačních preventivních programů. I v letošním roce jsme se připojili do kampaně Týden Země ve spolupráci se Zaměst.pojišťovnou Škoda pořádané Ekocentrem-Zahrada DDM, městem,atd.Za naše pracoviště jsme chtěli opakovaně připomenout, význam vlivu životního prostředí na zdraví psychické a fyzické u většiny lidí.Lidé měli možnost vyjádřit ,co jim v našem městě vadí /STRESORY/ ve formě malování, vyplňování amket, kde se měli možnost napsat, co by si přáli zlepšit a co oni sami dělají pro zlepšení životního  prostředí.Dále měli lidé možnost odreagovat si nahromaděné negativní emoce/lítost, vztk, křivdu-atd/ na boxovacím pytli a panákovi.Pro zpestření akce jsme uspořádali malování na obličej , kde se tvořily fronty hlavně dětí.Byli jsme překvapeni velkou ochotou přítomných lidí ke spolupráci při vyplňování anket,dialogu a zájmu o naši činnost.Značný zájem opět vzbuzovaly tabule s informacemi o rozdílech založení mužů a žen, o častých chybách v komunikaci a ženské taktice.Stále více hektický životní styl, pracovní nároky, ekonomická situace, špatná komunikace způsobuje u mnoha lidí stresy, problémy ve vztazích a následné zhoršení zdraví.Jsme rádi, že jsme opět mohli připomenout svým preventivním programem hodnotu zdraví a doporučit zkusit měnit své zaběhnuté stereotypy, ovlivńovat co je v našich možnostech-o kterých často ani nevíme, protože se málo známe.

Poděkování zaslouží všichni, kteří se na této akci jakkoliv podíleli.

Renata Nekolová, Linka důvěry SOS.

Živé firmy

Linka důvěry SOS je v Databance českých firem 2011.Zároveň získala Certifikát kvality - viz obrázek pod logem.Najdete nás také na portálu www.zivefirmy.cz
 

Chystáme na podzimní měsíce preventivní program "Týdny pro duševní a tělesné zdraví",relaxační programy, internetové poradenství

 

Informace pro návštěvníky

Informujte Vaše návštěvníky co možná nejčastěji o novinkách a akcích na Vašem webu. Aby se uživatelé naučili Vaše stránky pravidelně navštěvovat je důležité webovou prezentaci pravidelně aktualizovat. Pro automatickou distribuci článků až k čtenáři můžete využít RSS kanály.